Tuż przed świętami w naszej szkole odbył się kiermasz ciast i smakołyków prowadzony przez członków Samorządu Uczniowskiego. Uczniom udało się zebrać 938,70zł. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dalsze działania Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy!
Aktualności
PODSUMOWANIE KIERMASZU 3XP
KONKURSOWE ŻYWE OBRAZY
Z radością przyjęliśmy wiadomość o wynikach międzyszkolnego Konkursu fotograficznego „Wielcy malarze oczami dzieci - żywe obrazy", organizowanego przez SP 2 w Ełku. Spośród dziewięciorga wyróżnionych uczniów kl. I - III pięć osób to Czwóreczkowicze. Uczniowie mieli prawie miesiąc, aby wraz z rodzicami stworzyć swoje prace konkursowe. Komisja nagrodziła:
I MIEJSCE
Tomasz Walendzik kl. 2c
II MIEJSCE
Honorata Filipowicz kl. 2c
Antoni Jędrzejczak kl. 2c
III MIEJSCE
Jan Rydzewski kl. 3c
Lidia Kowalko kl. 2c
Ogromne brawa! Gratulujemy pomysłów i ciekawej ich realizacji!
POWIATOWY KONKURS GREEN GOLD ADVENTURE
26 marca delegacja z Czwórki wzięła udział w Powiatowym Konkursie Drużynowym GREEN GOLD ADVENTURE, będącym elementem obchodów Dnia Świętego Patryka w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku. Głównym założeniem wydarzenia było poszerzenie wiadomości uczniów na temat Irlandii oraz obchodów Dnia św. Patryka oraz dobra zabawa. Nasi uczniowie zmierzyli się z 7 konkurencjami w formie stacji zadaniowych. Nie było łatwo, tym bardziej, że do konkursu przystąpiło 8 szkół z powiatu ełckiego. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie - zdobyli II miejsce w ponadtrzygodzinnej walce z m.in. czasownikami frazowymi, puzzlami gramatycznymi i ciekawostkami kulturowymi.
Serdecznie gratulujemy zajęcia II miejsca Maciejowi Sajewiczowi z klasy 6a, Lilianie Lutkiewicz z klasy 7c i Wiktorii Drewniak z klasy 8b. Uczniowie w nagrodę otrzymali pyszne czekolady i karty do Empiku :)
TYDZIEŃ RÓŻNORODNOŚCI EDUKACYJNEJ
22 marca uczniowie klas ósmych uczestniczyli w Tygodniu Różnorodności Edukacyjnej, który został zorganizowany w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. W ramach godzin doradztwa zawodowego ósmoklasiści zapoznali się z ofertą edukacyjną tej placówki, zwiedzili budynek szkoły, uczestniczyli w zajęciach tematycznych, obejrzeli prezentacje i pokazy. Nasi uczniowie wzięli udział w następujących zajęciach:
- Weterynaria w zwierzęcych odsłonach.
- Sam zaprojektuj swój dom. Czym zajmuje się technik budownictwa?
- Kolorowy świat Śniadeckiego - prezentacja kierunków ZS nr 1 w Ełku
- Czym zajmuje się geodeta? - prezentacja zawodu.
DZIEŃ WIOSNY/ DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI
- 15
Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, świat z dnia na dzień robi się kolorowy, dni stają się cieplejsze, dlatego wszyscy z utęsknieniem czekają, kiedy nadejdzie. Symbolicznie nadchodzi właśnie dzisiaj, 21 marca, i jest to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Zazwyczaj w naszej szkole obowiązuje wtedy inna organizacja pracy, zamiast typowych lekcji zaplanowane są działania na poziomach klas, wyjścia edukacyjne i integracyjne.
W klasach I – III odbył się warsztat przyrodniczo-artystyczny połączony z wykonaniem plakatów “Chronimy zwiastuny wiosny”, a po nim uczniowie udali się do kina ECK na film “Szkoła magicznych zwierząt”. Czwartoklasiści przy pomocy pań z obsługi sadzili kwiatki, które staną się ozdobą szkoły, i uczestniczyli w konkurencjach sportowo – rozrywkowych. Piątoklasiści wybrali działania poza szkołą: seans w kinie Planet Cinema, zabawy w Laser Tag C4 lub wizytę w Straży Pożarnej. Na uczniów klas szóstych czekało Koło fortuny – „Zdrowo, aktywnie i na wesoło!”, czyli quiz wiedzy o zdrowiu i aktywności fizycznej oraz gry rekreacyjne - turniej międzyklasowy w ringo, unihokej, tenis stołowy i “dwa ognie”. Siódmoklasiści realizowali działania pod hasłem: “Zdrowo i na sportowo”, czyli wzięli udział w turnieju drużyn mieszanych w siatkówkę, a następnie poznawali przepisy kulinarne godne sportowca i sami je przygotowywali. Uczniowie klas ósmych przygotowywali wiosenne sałatki/kanapki/przekąski, a także mieli „Zawody sportowe na wesoło”. To był dzień inny niż wszystkie, było radośnie, zdrowo i kolorowo.
KANGUR MATEMATYCZNY 2024
- 1
21 marca w godzinach porannych odbył się po raz 33. w Polsce Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Ma on charakter jednorazowego testu. W naszej szkole od lat cieszy się zainteresowaniem uczniów. Wszystkim miłośnikom matematyki, którzy zmagali się z konkursowym testem, życzymy powodzenia!
DNI MATEMATYKI W CZWÓRCE
- 3
Od 13 do 15 marca w naszej szkole odbyły się Dni Matematyki, które były pełne emocji, zabawy i nauki. Zorganizowane wydarzenia przyciągnęły zarówno uczniów, jak
i nauczycieli, tworząc atmosferę radości i kreatywności.W środę odbył się konkurs dla uczniów piątych klas, zatytułowany "Asy z 5. klasy". Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, które rywalizowały w rozwiązywaniu zadań matematycznych o różnym stopniu trudności. Konkurs ten był doskonałą okazją dla uczniów do sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia nowych doświadczeń w rozwiązywaniu problemów matematycznych. Zwycięzcami zostali uczniowie z klasy 5d.
Uczniowie klas czwartych mieli okazję wykazać się w kolorowaniu witraży i rysowaniu plakatów na temat: "Matematyka wokół nas". Prace czwartoklasistów nie tylko były pełne kolorów i pomysłów, ale także przekazywały ważne informacje na temat roli matematyki w życiu codziennym. To wyzwanie sprawiło, że uczniowie spojrzeli na matematykę z zupełnie nowej perspektywy i docenili jej znaczenie w otaczającym ich świecie.
Zadaniem uczniów z klas szóstych było tworzenie figur płaskich wraz z opisem ich własności. Uczniowie mieli okazję praktycznie zastosować swoją wiedzę na temat geometrii, tworząc różnorodne figury i analizując ich cechy. To praktyczne zadanie pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć abstrakcyjne pojęcia matematyczne i utrwalić sobie informacje na temat własności różnych figur.
Chętni uczniowie mogli się także zmierzyć z układaniem kostki rubika na czas. W tej konkurencji wygrał uczeń klasy 3a, Antoni Zduńczyk, który ułożył kostkę w 59 sekund.
W ostatni Dzień Matematyki odbył się teleturniej "1 z 10", w którym uczestniczyły drużyny z siódmych klas. Każda drużyna musiała szybko i sprawnie rozwiązywać zagadki matematyczne, aby zdobyć punkty. Zadania były różnorodne, wymagały szybkiego myślenia i logicznego podejścia. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem rywalizowali między sobą, a publiczność dopingowała ich gorąco.Do finału dotarły Zuzanna Kacprzyk 7b, Michalina Stecewicz 7d, Magdalena Oszmian 7c, wygrała Zuzia. Teleturniej dostarczył wiele emocji i sprawił, że matematyka stała się jeszcze bardziej interesująca.
Dni Matematyki w naszej szkole był nie tylko okazją do nauki, ale również do zabawy i wspólnej integracji. Wydarzenia te pokazały, że matematyka może być fascynująca i dostępna dla każdego, a kreatywne podejście do nauki może przynieść wiele radości i satysfakcji.
OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE – EDYCJA WIOSENNA 2024!
- 3
W ubiegłą sobotę 16 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Jeżewskiej i p. Roberta Redlina po raz kolejny doskonale sprawdzili się w roli zawodników, jak i sędziów. Klasy pływackie: 4a, 5a, 7a królowały na ełckiej pływalni. „Na pudle” stanęło wielu zawodników, zasłużenie odbierając medale. Większość startujących poprawiła swoje „życiówki” i z dumą przybijała piątki trenerom. Nasi zawodowi sędziowie - miłośnicy pływania z SP4 - po wcześniejszych przygotowaniach przejęli pałeczkę sędziowską i ze skupieniem mierzyli czas oraz koordynowali całe zawody pływackie. I w tym miejscu zasłużone brawa dla klasy 7a! Sytuacje podczas startów zdarzały się różne, jednak nasi uczniowie z opanowaniem, pełni determinacji i chęci rywalizacji „fair play” zaliczyli zawody pływająco!
W sumie 12 sędziów i 30 zawodników bardzo aktywnie spędziło sobotni czas na pływalni, biorąc udział w Otwartych Zawodach Pływackich – edycja wiosenna. Oto wyniki naszych uczniów:
50 st. grzbietowym
11 lat : 1 m-ce Amelia Dźwilewska, 3 m-ce Zosia Arciszewska, 3 m-ce Gabriel Siedlecki
12 lat: 3 m-ce Adrianna Kujkowska, 1 m-ce Krzysztof Łałak, 2 m-ce Igor Bogdański
15 –16 lat: 2 m-ce Nikola Jakubiak
50 m st. klasycznym
11 lat: 1 m-ce Blanka Żegota, 3 m-ce Lena Zarzecka
13 lat: 3 m-ce Nikola Surawska
14 lat: 1 m-ce Szymon Smoliński
15-16 lat: 3 m-ce Illia Netsenko
50 m st. motylkowym
11 lat: 1 m-ce Blanka Żegota, 2 m- ce Lena Zarzecka
12 lat: 2 m-ce Dorota Krzyżanowska, 3 m-ce Lena Skawska, 1 m-ce Bartłomiej Skawski
15-16 lat: 3 m-ce Illia Netsenko
50 m st. dowolnym
10 lat: 2 m-ce Tymoteusz Sierotko
11 lat: 2 m-ce Amelia Dźwilewska
14 lat: 3 m-ce Szymon Smoliński
Podsumowując, zdobyliśmy 20 medali: 6 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych! Efektowny wynik!
Wszystkim zawodnikom gratulujemy bardzo wysokich wyników, a sędziom dziękujemy za pomoc przy sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Ogromne brawa należą się wszystkim!
WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE - WYNIKI
Dzisiaj zostały opublikowane ostateczne wyniki z tegorocznych konkursów przedmiotowych Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że 5 naszych uczniów uzyskało tytuł laureata, a 4 finalisty. To sukces, który zwieńczył wiele godzin nauki, rozwiązywania zadań wykraczających często poza podstawę programową, a wszystko to kosztem wolnego czasu. Czasu, który jak widać, warto było poświęcić.Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom, a także nauczycielom, którzy pracowali z naszą uzdolnioną młodzieżą. Laureatom i finalistom życzymy, aby nauka była dla nich nie tylko formą spełniania ambicji, ale przede wszystkim inspirującą przygodą, która daje wiele zadowolenia i wyznacza cele życiowe. Niech Wasz sukces będzie motywacją dla innych uczniów do sięgania po najwyższe laury. Ogromne brawa!
WIELOBARWNE ZWIASTUNY WIOSNY!
- 1
14 marca uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztacie edukacyjnym w Castoramie. Ich celem było rozwijanie umiejętności manualnych pierwszoklasistów i pobudzanie ich wyobraźni przy ozdabianiu doniczki według własnego pomysłu, wykazując się przy tym kreatywnością. Kolejnym etapem warsztatów było posadzenie delikatnych, niezwykle barwnych bratków - zwiastujących nadchodzącą wiosnę. Uczniowie dowiedzieli się, że to bardzo łatwe w uprawie rośliny, które są doskonałe nawet dla takich początkujących ogrodników jak oni sami :) Ostatnim zadaniem, z którym się mierzyli, było zaprojektowanie sklepu Castorama za pomocą rysunku. Powstały ciekawe projekty, gdyż wszyscy uczestnicy warsztatu podeszli do zadań z wielkim zaangażowaniem i radością. Korzystając z okazji, zwiedziliśmy poszczególne działy sklepu Castorama, a dzieci uzyskały odpowiedzi na mnóstwo pytań, które zadawały pracownikom sklepu. Z instrukcją, jak dbać o bratki krok po kroku, i kwiatkami wróciliśmy do szkoły.
„SERCE CZŁOWIEKA MOŻNA POZNAĆ PO TYM, JAK TRAKTUJE ZWIERZĘTA”
Uczniowie klasy 7a Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku pod opieką wychowawczyni E. Jeżewskiej w terminie 4-16 marca 2024 r. przeprowadzili na terenie szkoły akcję charytatywną na rzecz pomocy schronisku w Sonieczkowie. Zbieraliśmy tekstylia oraz karmę. Po zgromadzonej ilości możemy śmiało powiedzieć, że wszyscy Ci, którzy wsparli naszą akcję wykazali się wielkim sercem i ogromną empatią. Jesteście wspaniali! Przygotowaliśmy ponad 20 worków koców, pościeli, ręczników i 2 torby karmy. Dzięki społeczności szkolnej: uczniów, wychowawców oraz rodziców, pomożemy najbardziej potrzebującym, kochanym czworonogom znajdującym się w schronisku w Sonieczkowie. Wolontariusze podczas kiermaszu ciast zebrali środki, które również zostały przeznaczone na psiaki. Dodatkowo podczas zawodów pływackich , które odbyły się 16 marca na pływalni w Ełku wsparli naszą akcję młodzi zawodnicy z klubów pływackich, którym bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę. Wasze zaangażowanie i chęć pomocy jest cudowne! Warto się troszczyć o zwierzęta. Bardzo dziękujemy!
NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE!
Balbina Żegota z klasy 5 D zdobyła pierwsze miejsce w Wojewódzko-Metropolitalnym Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W 13 edycji tego konkursu wzięło udział 30 szkół z terenu naszego województwa i ponad 2 i pół tysiąca uczniów. Uczestnicy poznawali biblijną Księgę Wyjścia i rywalizowali w 2 kategoriach: klasy 4-6 i klasy 7-8 szkoły podstawowej. Zdobywając maksymalną liczbę punktów Balbina, przygotowywana przez ks. Rafała Przestrzelskiego, zapewniła sobie udział w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się już 11 maja w Rumii. Podczas uroczystej gali w budynku Kurii Metropolitalnej w Olsztynie Balbina z rąk Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego otrzymała puchar i cenne nagrody. Gratulujemy zwycięstwa i ogromnej wiedzy biblijnej!
PTAKI – BOHATEROWIE PRZESTWORZY I LICZNYCH KSIĄŻEK
Jednym z pierwszych zwiastunów wiosny są ptaki. Pierwsze już pojawiły się w szkolnej bibliotece w postaci wyjątkowych modeli. Towarzyszyły im inne ptaszki, znane z pozostałych pór roku. Można było je podziwiać i czytać o nich ciekawostki. Uczestnicy zaś konkursu ornitologicznego „PTASZKU – JAK CIĘ ZWĄ?” dodatkowo musieli nazwać dziesięć wyeksponowanych gatunków i odmian. Uczniowie klas I-VIII mogli korzystać z przygotowanych książek oraz pomocy wybranych środków masowego przekazu. Zadanie okazało się jednak dość trudne. Trafnej odpowiedzi udzieliło łącznie 19 osób. Gratulujemy! Wielkie brawa należą się uczniom z klas: 2b, 3b, 4b, 5b, 5d, 6a, 6b, 6c oraz 7b, którzy bezbłędnie rozpoznali gołębia grzywacza, srokę, dzięcioła, szczygła, rudzika, zimorodka, szpaka, sowę płomykówkę, sikorę modrą i kosa. Zadziwiające fakty o każdym z tych zwierząt można przeczytać w książce „Ptaki” L. Fairgrieve, K. Read zakupionej ze środków „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Pozycja ta dodatkowo posiada kolorowe elementy do złożenia i zawieszenia. Zachęcamy do poznawania fascynującego królestwa naszych podniebnych przyjaciół w literaturze, filmie, grafice, obserwacji ornitologicznych, podziwiania ubarwienia, zdolności migracji, komunikacji, lotów w kluczu m.in. gęsi, kaczek i żurawi, rozpoznawania odgłosów, spotkań z miłośnikami ptaków … .
CZWÓRECZKOWI STYPENDYŚCI
14 marca w ełckim ratuszu zostały wręczone decyzje o stypendiach za aktywność społeczną i wyniki w nauce. Prezydent Miasta Ełku, pan Tomasz Andrukiewicz, wyróżnił 31 uczniów ełckich szkół, w tym 7 Czwóreczkowiczów. Są to: Olga Sztachelska kl. 7b, Magdalena Oszmian kl. 7c, Zuzanna Litwinko kl. 6a, Natasza Płatek kl. 6a, Maria Jaworska kl. 6a, Bartosz Litwinko kl. 6a i Katarzyna Pasińska kl. 6a.
Gratulujemy wszystkim stypendystom osiągnięć i życzymy sobie, aby nigdy nie zabrakło nam ambitnych i zaangażowanych osób, bo to właśnie Wy będziecie tworzyć naszą przyszłość.
ORZEŁ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ
- 1
7 grudnia 2023 r. młodsi uczniowie naszej szkoły po raz drugi przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”, organizowanego przez firmę DELTA. To konkurs rozgrywany w trzech kategoriach: klasa I, klasa II i klasa III. Test składał się z 21 pytań, do każdego z nich podane były cztery odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna. Uczniowie mogli spróbować swoich sił i sprawdzić wiedzę z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej czy społecznej.
14 marca 2024 r. odbyło się uroczyste podsumowanie zmagań konkursowych i wręczenie dyplomów uczestnictwa oraz laureatów. W konkursie wystartowało 37 uczniów, 15 z nich otrzymało tytuł laureata:
Klasy drugie:
Honorata Filipowicz klasa 2c - 9 miejsce w kraju
Lena Pyśk klasa 2c - 10 miejsce w kraju
Lilia Mejcz klasa 2a - 14 miejsce w kraju
Aleksander Mejzner klasa 2b - 16 miejsce w kraju
Tymon Łopatowski klasa 2b - 17 miejsce w kraju
Marcin Ostrowski klasa 2b - 17 miejsce w kraju
Martyna Stankiewicz klasa 2a - 17 miejsce w kraju
Gustaw Garlicki klasa 2a - 20 miejsce w krajuKlasy trzecie:
Borys Sidelnikow klasa 3b - 11 miejsce w kraju
Alan Bednarek klasa 3d - 15 miejsce w kraju
Anna Gałczyńska klasa 3b - 17 miejsce w kraju
Jan Rydzewski klasa 3c - 18 miejsce w kraju
Aleksandra Stalewska klasa 3a - 18 miejsce w kraju
Kornelia Maj klasa 3a - 19 miejsce w kraju
Nadia Wołk klasa 3a - 19 miejsce w kraju.Szkoła otrzymała certyfikat placówki rozwijającej talenty:) Wszystkim biorącym udział w konkursie - gratulujemy!
WARSZTATY CERAMICZNE KL. 5A
11 marca 2024 roku klasa 5a wraz z wychowawczynią Panią Justyną Jagielską-Dziubą odwiedziła Pracownię Ceramiki „Zlepieni”, a celem tego spotkania były warsztaty ceramiczne. Piątoklasiści spędzili czas w kreatywnej i twórczej atmosferze, która sprzyjała powstawaniu niesamowitych dzieł wykonywanych z gliny. Podczas warsztatów uczniowie zdobyli mnóstwo interesujących informacji o pracy ceramicznej, m.in. o etapach pracy nad gliną oraz wypalaniu wyrobów. Pod okiem fachowca doskonalili koordynację wzrokowo-ruchową, uczyli się wyrażać swoje emocje, rozwijali wyobraźnię i zdolności manualne, ćwiczyli koncentrację uwagi, cierpliwość i planowanie przestrzenne, integrując się przy tym i radośnie spędzając czas. Satysfakcja i radość z efektu pracy wzmocniły poczucie własnej wartości piątoklasistów.
SZKOŁA NA ANTENIE
Audycję radiową z cyklu „Szkoła na antenie” dotyczącą książek i czytelnictwa poprowadzili dzisiaj uczniowie klasy 3c: Bartek S., Mark i Bartek C. wraz ze swoją wychowawczynią, panią J. Pabich. Jak wypadli nasi chłopcy na antenie? Posłuchajmy, jak wypadł ich debiut:
FESTIWAL PIŁKARSKI KLAS I
Na boisku orlik naszej szkoły odbył się Festiwal Piłkarski klas I. Młodzi adepci futbolu podzieleni zostali na kilka drużyn i rywalizowali ze sobą o tytuł najlepszej drużyny. Oczywiście wszyscy byli zwycięzcami, bo w tym wydarzeniu sportowym liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i najważniejsze, że cała rywalizacja przebiegała z duchem gry fair play.
Na zakończenie każdy z zawodników otrzymał drobny piłkarski upominek. Turniej odbył się w ramach zajęć „WF z AWF” i został zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Pawła Konopkę.
Gratulujemy zawodnikom i do zobaczenia na kolejnych rozgrywkach!
„CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE…”
Miło nam poinformować, że w wyniku szkolnych eliminacji do XVI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POETÓW POGRANICZA WARMII, MAZUR I SUWALSZCZYZNY pod hasłem: „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” wyłoniliśmy szkolną reprezentację.
W kategorii kl. 5-6 do finału przystąpią:
Aleksandra Świć kl. 6d
Nikola Szermińska kl. 5b
Dominika Bagińska kl. 6d
W katerorii kl. 7-8 reprezentować nas będą:
Magdalena Oszmian kl. 7c
Lena Dardzińska kl. 7a.
Powodzenia w kolejnym etapie. Trzymamy za Was kciuki!
SZKOLNY DZIEŃ ELEGANCJI ZA NAMI!
- 2
Dzisiaj, 8 marca, odbył się I Szkolny Dzień Elegancji, zainicjowany przez SU. Na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych królowała elegancja, społeczność szkolna pokazała klasę i zadała szyku. Znaczna część uczniów porzuciła mundurek na rzecz eleganckiego stroju. Gustownie ubranych uczniów można było zauważyć zarówno w starszych, jak i młodszych klasach. U dziewczynek dominowały sukienki i spódniczki, a u chłopców eleganckie koszule i marynarki. Wielu naszych uczniów i pracowników szkoły stanęło na wysokości zadania i prezentowało się wspaniale. Było niewątpliwie stylowo. Dyplomy dla najbardziej eleganckich uczniów wraz ze słodkim upominkiem trafiły do: Zofii Jasionowskiej z kl. 8a i Pedorenko Rostyslava z kl. 4b. Takie dni bardzo urozmaicają codzienną szkolną rzeczywistość, są pełne pozytywnych emocji i wrażeń. Powyżej fotorelacja z tego wydarzenia.
Archiwum Aktualności