Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. W. Szafera w Ełku z dumą i radością pragną poinformować społeczność naszej szkoły oraz wszystkich naszych przyjaciół, że nasz wniosek pod nazwą „Podnoszenie kompetencji nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. W. Szafera w Ełku sposobem na rozwijanie potencjału i zaspokajanie potrzeb uczniów we współczesnym świecie” otrzymał pozytywną opinię Komisji Eksperckiej i będzie realizowany w ramach cyklu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego pod patronatem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
FRSE to organizacja nadrzędna wspierania beneficjentów m. in. w ramach takich programów jak Erasmus +. Z końcem kwietnia podpisaliśmy Umowę i przystąpiliśmy do realizacji ujętych w naszym programie celów. Będziemy je mogli realizować dzięki dotacji finansowej FRSE w łącznej wysokości 130 266,26 zł. Swojego wsparcia i rekomendacji udzielił nam też Urząd Miasta w Ełku, za co bardzo dziękujemy.
Nasz projekt ujmuje 10 mobilności zagranicznych dla nauczycieli naszej szkoły w ramach dwóch form podnoszenia kompetencji zawodowych. W trakcie dwutygodniowego pobytu w Dublinie/ Irlandia, w lipcu 2024, 6 nauczycieli będzie doskonalić swoje umiejętności w zakresie praktycznego komunikowania się w j. angielskim w ramach kursu językowego, a 1 nauczycielka j. angielskiego będzie podnosić swoje kompetencje w ramach dwóch kursów metodycznych. We wrześniu natomiast 3 nauczycieli będzie poznawało ciekawe i aktywizujące metody pracy z uczniami w trakcie tygodniowego pobytu na Cyprze. Obie formy mobilności zostały tak zaplanowane, aby pomóc nam w osiągnięciu założonych w projekcie celów:
1.Zwiększenie liczby pracowników pedagogicznych posługujących się czynnym językiem angielskim w codziennych lekcjach i działaniach projektowych.
2. Wprowadzenie elementów nauczania dwujęzycznego ( j. polski + j. angielski) na różnych przedmiotach lekcyjnych.
3. Stosowanie w codziennej pracy dydaktyczno – wychowawczej z uczniami nowych, atrakcyjnych i aktywizujących metod nauczania umożliwiających im harmonijny rozwój.
4. Realizowanie innowacyjnego, proekologicznego projektu dydaktyczno – wychowawczego „Slow food in a fast world” we wszystkich oddziałach szkoły.
Wierzymy, że udział w projekcie uatrakcyjni ofertę edukacyjną naszej szkoły i pomoże nam odnaleźć nową jakość w codziennej pracy, w odniesieniu do wyzwań, jakie stawia dzisiejszy świat. Wyróżniony dotacją projekt napisała nauczycielka naszej szkoły – p. Joanna Pabich, a oprawą językową zajęła się nauczycielka j. angielskiego – p. Katarzyna Garlicka.