Pod hasłem „Przyjaciela we mnie masz” odbyło się tegoroczne VI Międzyszkolne Święto Przyjaźni organizowane przez SP1 w Ełku. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas II i V, którzy mogli zaprezentować swoje talenty w konkursach recytatorskim oraz plastycznym.
Uczestnicy konkursu recytatorskiego mieli za zadanie wygłosić z pamięci wiersz wybrany przez organizatorów. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, dlatego z ogromną radością przyjęliśmy sukces naszego ucznia. Wojtek Świć z klasy 5b zdobył III miejsce za interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”. Serdecznie gratulujemy! Wśród reprezentantów naszej szkoły znaleźli się również Mark Kalynychenko z klas piątych, a także Amelia Szleszyńska i Jan Kołodziej z klas drugich. Równolegle odbywał się konkurs plastyczny, przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych – dla uczniów klas II i V. Tematem prac była przyjaźń, przedstawiana przez młodych artystów w bardzo ciekawy i różnorodny sposób. Naszą szkołę reprezentowały Nela Łozowicka z klasy 2a oraz Zuzanna Bieleniewicz z klasy 5c. Obie uczennice z dużym zaangażowaniem i starannością przygotowały swoje prace. Wszyscy nasi reprezentanci godnie reprezentowali naszą szkołę. Brawo!