Aktualności

          • PRZYJAŹŃ WYRECYTOWANA I NAMALOWANA - ŚWIĘTO PRZYJAŹNI

          • Pod hasłem „Przyjaciela we mnie masz” odbyło się tegoroczne VI Międzyszkolne Święto Przyjaźni organizowane przez SP1 w Ełku. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas II i V, którzy mogli zaprezentować swoje talenty w konkursach recytatorskim oraz plastycznym.

            Uczestnicy konkursu recytatorskiego mieli za zadanie wygłosić z pamięci wiersz wybrany przez organizatorów. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, dlatego z ogromną radością przyjęliśmy sukces naszego ucznia. Wojtek Świć z klasy 5b zdobył III miejsce za interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”. Serdecznie gratulujemy! Wśród reprezentantów naszej szkoły znaleźli się również  Mark Kalynychenko  z klas piątych, a także Amelia Szleszyńska i Jan Kołodziej z klas drugich.  Równolegle odbywał się konkurs plastyczny, przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych – dla uczniów klas II i V. Tematem prac była przyjaźń, przedstawiana przez młodych artystów w bardzo ciekawy i różnorodny sposób. Naszą szkołę reprezentowały Nela Łozowicka z klasy 2a oraz Zuzanna Bieleniewicz z klasy 5c. Obie uczennice z dużym zaangażowaniem i starannością przygotowały swoje prace. Wszyscy nasi reprezentanci godnie reprezentowali naszą szkołę. Brawo!

             

          • BAL ÓSMOKLASISTY 2026

          • Tak długo wyczekiwany bal ósmoklasisty odbył się 29 maja 2026 r. Eleganckie stroje, świetne humory i fantastyczna atmosfera od pierwszych minut! Już od progu można było poczuć wyjątkowy klimat tego wieczoru. Uśmiechy na twarzach, odświętne kreacje i radosne rozmowy sprawiły, że wszyscy z entuzjazmem rozpoczęli wspólne świętowanie.

            W programie nie zabrakło atrakcji, które dostarczyły mnóstwo radości. Pyszny poczęstunek pozwolił nabrać sił do dalszej zabawy, a fotobudka i specjalnie przygotowana ścianka fotograficzna stały się miejscem pełnym śmiechu i kreatywnych pomysłów na zdjęcia. W tej strefie zdjęć pamiątkowych, cieszącej się dużym zainteresowaniem, powstały wyjątkowe fotografie, które będą symbolem tego niezwykłego wydarzenia.

            Najważniejsza była jednak wspólna integracja. To doskonała okazja do rozmów, wspomnień i spędzenia czasu razem poza szkolnymi ławkami. Na parkiecie nie brakowało energii, tańców i doskonałej zabawy, a każdy kolejny utwór zachęcał do wspólnego świętowania.

            To wyjątkowy wieczór pełen uśmiechu, wzruszeń, tańca i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w pamięci naszych ósmoklasistów. Jest to piękne zwieńczenie wspólnie spędzonych lat nauki, przyjaźni i codziennych szkolnych doświadczeń.

            Kochani Ósmoklasiści, cieszcie każdą chwilą i twórzcie wspomnienia, do których będziecie wracać z uśmiechem przez długie lata!

          • FESTYN MIĘDZYPOKOLENIOWY

          • 29 maja klasa 3b i kilkoro dzieci ze świetlicy szkolnej wzięło udział w Festynie Międzypokoleniowym z okazji Ełckich Dni Rodziny, zorganizowanym przez Klub Seniora Senior+ w Ełku. Wydarzenie odbyło się jak zawsze w radosnej i rodzinnej atmosferze.

            Uczniowie klasy 3b aktywnie uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach i z dużym zaangażowaniem reprezentowali swoją szkołę. Dzieci przygotowały część artystyczną oraz taniec, które zostały zaprezentowane przed uczestnikami festynu i spotkały się z bardzo miłym przyjęciem publiczności. Wspólne występy sprawiły wszystkim wiele radości i były okazją do integracji międzypokoleniowej.

            Podczas wydarzenia odbyły się także wspólne tańce integracyjne, animacje, gra terenowa, warsztaty plastyczne oraz lepienie z gliny. Na uczestników czekał również poczęstunek. Festyn był doskonałą okazją do wspólnej zabawy, rozwijania relacji międzypokoleniowych oraz spędzenia czasu w serdecznej i przyjaznej atmosferze.

          • LEGENDARNA WARSZAWA

          • W miniony czwartek, 28 maja, uczniowie klas 2b i 2c wybrali się na autokarową wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy uczniowie rozpoczęli od wizyty na Zamku Królewskim, gdzie zaplanowano dla nich lekcję muzealną „Król i jego dwór”. W ramach zajęć, w sposób bardzo aktywizujący, przemierzyli najważniejsze zamkowe komnaty. Panie przewodniczki umiejętnie nakierowywały uwagę małych słuchaczy na wybrane eksponaty, co pomagało w utrzymaniu ich koncentracji i zaciekawienia. Następnie dzieci spacerowały po Starówce pod kierunkiem pani Ewy – wyjątkowej pilotki i przewodniczki tej wyprawy, poznając pod jej kierunkiem ciekawostki o tej części naszej stolicy. Dotykały dzwonu spełniającego marzenia, rozmawiały przez chwilę z Syrenką na Starym Rynku, spacerowały dnem dawnej fosy i słuchały o losach dzieci w czasie II wojny światowej przy pomniku Małego Powstańca. Potem przyszedł czas na chwilę odpoczynku przy obiedzie w restauracji, a także lody, gofry i  pamiątki. W drugiej części dnia dzieci podziwiały Pałac Prezydencki, pomnik Mikołaja Kopernika i Grób Nieznanego Żołnierza. Ostatnim punktem programu była wizyta w Galerii Sztuki „Zachęta”, gdzie uczniowie zwiedzili jedną z wystaw sztuki współczesnej, a następnie wzięli udział w warsztatach artystycznych. Dla kilku uczestników wycieczki była to pierwsza wizyta w Warszawie, ale wszyscy zgodnie uznali, że wycieczka była wspaniała. Jej organizację zawdzięczamy Biuru Podróży „Eventus” z Ełku, które pomogło nam sprawić, by wrażenia były tak pozytywne, za co pięknie dziękujemy.

          • WARSZTATY MAJSTERKOWO W CASTORAMIE

          • W czwartek 28 maja uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo”  w Castoramie. Podczas zajęć dzieci miały okazję wcielić się w rolę prawdziwych majsterkowiczów i samodzielnie wykonać wyjątkowe upominki z okazji Dnia Ojca.

            Warsztaty były doskonałą okazją do rozwijania zdolności manualnych, ćwiczenia precyzji oraz poznawania zasad bezpiecznego posługiwania się narzędziami. Największą satysfakcję sprawiła jednak możliwość przygotowania własnoręcznie wykonanego prezentu – niespodzianki dla ukochanych tatusiów.

            Serdecznie dziękujemy pracownikom Castoramy za ciepłe przyjęcie i ciekawe zajęcia.

          • KOLEJOWA WYPRAWA KLAS 1B I 1D

          • 27 maja uczniowie klas 1b i 1d uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od przejazdu Wigierską Kolejką Wąskotorową przez malownicze tereny Puszczy Augustowskiej i Wigierskiego Parku Narodowego. Następnie odwiedziliśmy „Podlaską Toskanię”, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych zwierząt, m.in. wielbłądy, kangury i alpaki oraz nakarmić je przygotowanymi marchewkami. Dużą atrakcją był także wspólny grill oraz zabawy na dmuchańcach. Wycieczka przebiegła w radosnej atmosferze, a wszyscy wróciliśmy do Ełku z uśmiechami na twarzach i wieloma pięknymi wspomnieniami.

          • CHARYZMA, EMOCJE I ZŁOTA NUTKA

          • Z dumą informujemy, że nasz uczeń, Filip Turowski z klasy VId, zdobył tytuł laureata podczas jubileuszowego XXX Festiwalu Piosenki Dziecięcej „ZŁOTA NUTKA 2026”! Wystąpił z piosenką "Błyszczeć" i zachwycił jury swoim wyjątkowym głosem, muzykalnością i charyzmą sceniczną. 27 maja zaprezentował się jeszcze raz w finale konkursu, podczas którego wystąpili laureaci – zdobywcy najwyższych miejsc. Filipowi życzymy kolejnych sukcesów i niegasnącej pasji do muzyki. Rozwijaj skrzydła! 

          • SŁOWEM MALOWANE – SUKCES W KONKURSIE RECYTATORSKIM 

          • 27 maja 2026 r. troje naszych uczniów z klas 4–6 reprezentowało naszą szkołę w XII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Zaczarowany świat poezji Marii Konopnickiej”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku. Wydarzenie odbyło się o godz. 11.00 w auli szkoły organizatora i zgromadziło wielu młodych miłośników poezji.

            Szczególne gratulacje kierujemy do Wojtka, który okazał się bezkonkurencyjny i zdobył I miejsce za znakomitą interpretację wiersza „Na zasadzce”. Jego występ zachwycił jury oraz publiczność i był pięknym dowodem talentu, odwagi oraz ciężkiej pracy.

            Nasi uczniowie: Wojtek, Martyna i Zuzia z ogromnym zaangażowaniem i wrażliwością zaprezentowali utwory Marii Konopnickiej, dostarczając słuchaczom wielu emocji i pokazując swoje umiejętności recytatorskie. Każdy występ był wyjątkowy i został nagrodzony brawami.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania pasji do literatury i sztuki słowa!

          • JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA!

          • 25 maja w Biskupcu odbył się finał wojewódzki turnieju o Puchar Tymbarku w kategorii U-8. Rozgrywki finałowe zgromadziły 19 najlepszych zespołów szkolnych z całego województwa, wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji powiatowych.

            Turniej rozpoczął się od rozgrywek grupowych. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”, a czas trwania spotkania wynosił 2 x 10 minut. Następnie drużyny rywalizowały w fazie pucharowej.

            Nasz zespół zaprezentował się znakomicie i od początku turnieju imponował bardzo dobrą grą, zaangażowaniem oraz ogromną wolą walki. Drużyna rozegrała łącznie 7 spotkań i nie przegrała żadnego meczu podczas całych rozgrywek, tracąc zaledwie jedną bramkę w turnieju. Zawodnicy byli bezkonkurencyjni i pewnie sięgnęli po tytuł mistrza województwa. Dodatkowo uczeń naszej szkoły Mikołaj Dołoto zdobył tytuł króla strzelców turnieju.

            To był wspaniały występ całej drużyny oraz ogromny sukces młodych piłkarzy, którzy pokazali wielkie serce do gry i sportowego ducha. Jest to bez wątpienia historyczny sukces naszej szkoły, która nigdy wcześniej nie osiągnęła w tych rozgrywkach takiego wyniku.

            Wielkie brawa! Gratulujemy zawodnikom oraz nauczycielowi wychowania fizycznego Pawłowi Konopce, trenerowi zespołu. Życzymy kolejnych sukcesów!

            Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Konopka, Filip Sobolewski, Mikołaj Dołoto, Bartosz Kotowski, Jan Niecikowski, Wojciech Węgrzyn, Aleksander Piotrowski, Piotr Kalbarczyk

          • SPORTOWY TRIUMF CZWÓRKI 

          • Poniedziałek, 25 maja 2026 roku, przejdzie do historii sportu w naszej szkole. Na stadionie miejskim w Ełku odbyło się uroczyste podsumowanie roku sportowego 2025/2026. Wydarzenie zgromadziło licznych kibiców i zwieńczyło wielomiesięczną rywalizację szkolną towarzyskim meczem  w piłkę nożną oraz emocjonującą sztafetą klas 4-8. Do  zaciętej i pełnej emocji rywalizacji stanęło 8 ełckich szkół podstawowych.

            Z ogromną dumą i radością informujemy, że reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku wywalczyła 1. miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając upragniony tytuł Mistrza! Wszystkim uczniom bardzo gratulujemy.

          • KOLOROWY POCHÓD, WIELE EMOCJI – WIELKA PARADA EŁKU

          • 23 maja mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w Wielkiej Paradzie Ełku! Spośród członków naszej społeczności w wydarzeniu wzięło udział ponad 50 osób – uczniowie, ich rodziny oraz nauczyciele. Wspólnie przeszliśmy ulicą Wojska Polskiego – od DOS Patos aż do Placu Jana Pawła II, tworząc kolorowy i pełen radości pochód.

            Parada zakończyła się rodzinnym festynem z okazji Dnia Dziecka na Placu Jana Pawła II. Nie zabrakło uśmiechów, wspólnej zabawy i wspaniałej atmosfery!

            Dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. To był piękny dzień pełen integracji i pozytywnej energii!

          • LITERACKA UCZTA ZAKOŃCZONA SUKCESEM

          • 22 maja 2026 roku uczennice klasy 8d, Iga Borkowska i Izabela Radziewicz, sięgnęły po laury w Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie „Uczta w Soplicowie”, który rozegrał się w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku. Dziewczęta zajęły 3. miejsce, udowadniając, że można dobrze poznać epopeję narodową, a ponadto kreatywnie wykorzystać treść „Pana Tadeusza” do prac twórczych.

            Iza i Iga zaprezentowały na konkursie wiedzę o losach Jacka Soplicy. Zidentyfikowały bohaterów mimo tajemniczości ich opisów. Rozpoznały dźwięki typowe dla soplicowskiego entourage'u i przedmioty należące do gospodarstwa Sędziego Soplicy. Wykazały się znajomością szlacheckiego stroju, szlacheckich obyczajów, sporządziły restauracyjne menu ze staropolskimi potrawami. Dowiodły, że świetnie rozpoznają środki stylistyczne, analizując niełatwe fragmenty Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza”. Dziewczynkom towarzyszyła wspaniała atmosfera, o którą zadbały organizatorki z ełckiej Dwójki, a także znakomici goście w osobach pani Anny Wojciechowskiej (posłanki na Sejm RP), p. p. Bożeny Dąbkowskiej z Delegatury KO w Ełku, p. Małgorzaty Pikus (Naczelnik Wydziału Edukacji UM)  i przedstawicieli samorządu.

            Gratulujemy laureatkom , a organizatorom dziękujemy za zaszczyt uczestniczenia w przepięknej „Uczcie w Soplicowie”.

          • CHÓRALNE EMOCJE I NIEZAPOMNIANE CHWILE - DZIEŃ DZIECKA 2026

          • W ramach obchodów Dnia Dziecka 23 maja 2026r. na Placu Jana Pawła II wystąpiły nasze dwa chóry szkolne Nolinki i Fantazja, które zaprezentowały cztery piosenki. Nie zabrakło licznie zgromadzonych rodziców, którzy swoją obecnością i wsparciem budowali wyjątkową atmosferę naszej chóralnej społeczności. Śpiew na tak dużej scenie był dla nas dużym wyzwaniem, ale podjęliśmy je z radością i ogromnym zaangażowaniem. Chórzyści otrzymali miłe  niespodzianki. Występ dostarczył nam wielu emocji oraz niezapomnianych wspomnień. Dodatkową atrakcją wydarzenia był koncert gwiazdy wieczoru – Blanka, której występ przyciągnął liczną publiczność i stworzył wyjątkową atmosferę wspólnego świętowania. Na placu czekało również mnóstwo atrakcji dla dzieci – zabawy, animacje i liczne niespodzianki sprawiły, że ten dzień był pełen radości i uśmiechu. Chórami dyrygowała: Anna Borkowska-Miszkiel. 

          • AUTOKAREM PO PRZYGODĘ

          • W czwartek nad ranem, 21 maja,  grupa uczniów klas starszych naszej szkoły powróciła z zagranicznej wycieczki autokarowej do pięknych i ciekawych miast leżących w państwach sąsiadujących z Polską. Wyprawa trwała 5 dni, a celem podróży były: Praga, urocze średniowieczne miasteczko Loket i najsłynniejszy europejski kurort Karlowe Wary w Czechach oraz Miśnia, Drezno i Szwajcaria Saksońska w Niemczech. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od stolicy Czech, a na trasie spaceru znalazło się Stare Miasto z największym europejskim zamkiem Hradczany i katedrą, Złota Uliczka, most Karola, dzielnica Mala Strana. Przyjrzeliśmy się przepięknemu zegarowi na Ratuszu ,podziwialiśmy panoramę miasta z kilku tarasów widokowych i obejrzeliśmy kilka współczesnych, niekonwencjonalnych pomników Davida Cernego. Kolejnego dnia, na chwilę, zajrzeliśmy do urokliwego, średniowiecznego miasteczka Loket, a następnie przejechaliśmy do Karlowych Warów, gdzie spacerowaliśmy, jak dawni i współcześni kuracjusze, wśród przepięknych pałaców, domów uzdrowiskowych, pijalni wód, placów i skwerów. Oczywiście spróbowaliśmy też wód mineralnych i to z kilku ujęć. Pobyt w Niemczech rozpoczęliśmy od wizyty w Miśni i znajdującej się tam najstarszej w Europie manufaktury porcelany. Na specjalnym pokazie dowiedzieliśmy się, jak wyrabia się te niezwykłe przedmioty, a później zwiedziliśmy porcelanowe muzeum. Po wrażeniach artystycznych przyszedł czas na te przyrodnicze. Wiele „ochów” i „achów” wywołały w nas, bajeczne wprost, formacje skalne w Szwajcarii Saksońskiej. Na sam koniec zostały uroki Drezna. Sztukę dawnych mistrzów podziwialiśmy w muzeum Zwinger, tajniki zdrowia, higieny i medycyny w interaktywnym muzeum, a cuda współczesnej technologii motoryzacyjnej w manufakturze Volkswagena. Miasto nas zachwyciło i stanowiło cudowne zwieńczenie naszej wycieczki. Organizacją naszego pobytu zajęło się lokalne biuro podróży Eventus, które takie wyjazdy opracowuje z niezwykłą troską i dbałością o wszystkie potrzeby klienta, za co przepięknie dziękujemy.

          • RADIOWA ODSŁONA CZWÓRKI – UCZNIOWIE 5B PRZED MIKROFONEM

          • Maj w naszej szkole obfituje w wyjątkowe wydarzenia, dlatego nasi szkolni reporterzy postanowili chwycić za mikrofony i opowiedzieć o nich całemu światu! W specjalnej audycji radiowej „Majowy przegląd Czwórki – sukcesy, ekologia i tradycja”, wyemitowanej 21 maja na antenie radia Bayer FM, uczniowie klasy 5b – Ania, Kornelia, Maja, Borys i Adam – w profesjonalny i pełen energii sposób podsumowali to, z czego jesteśmy szczególnie dumni. W ich radiowej agendzie znalazły się m.in. wojewódzkie sukcesy uczniów, naukowe rekordy, działania patriotyczne i ekologiczne realizowane w ramach Zielonego Tygodnia oraz innowacja „Koleją jadę”. Niezwykłym momentem audycji było także… radiowe połączenie z duchem naszego patrona, prof. Władysława Szafera! Dziękujemy naszej radiowej ekipie za fantastyczną audycję. Pokazaliście, że Czwórka naprawdę ma głos – i to w najlepszym stylu.

            https://bayerfm.eu/szkola-podstawowa-nr-4-w-elku-57/#more

          • Z PASJI DO NAUKI PROSTO NA NAJWYŻSZY STOPIEŃ PODIUM!

          • 19 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Ełku odbył się II Międzyszkolny  Konkurs Przyrodniczy TWO HEAD ARE BETTER THAN ONE – witajcie w pokoju zagadek” zorganizowany w ramach obchodów „Święta Nauki”. W wydarzeniu uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych z Ełku, a każdą placówkę reprezentowało dwoje uczniów.

            Naszą szkołę reprezentowali Oliwier Wieczorek i Balbina Żegota z kl. 7d, którzy po znakomitej rywalizacji zdobyli I miejsce! To ogromny sukces, będący efektem ich wiedzy, zaangażowania, umiejętności logicznego myślenia oraz świetnej współpracy zespołowej.

            Konkurs miał niezwykle ciekawą i nowoczesną formę. Uczniowie pracowali w specjalnie przygotowanych czterech pokojach zagadek (Ziemia, Woda, Ogień, Wiatr), rozwiązując zadania z zakresu biologii, chemii, fizyki i geografii. W każdym pokoju za rozwiązanie zadań uczniowie otrzymywali część szyfru do otwarcia sejfu, którego zawartość miała uratować świat. Na uczestników czekały m.in. zadania badawcze, praca z mapą oraz różnorodne łamigłówki wymagające spostrzegawczości i kreatywności. Dodatkowym wyzwaniem były zadania matematyczne przygotowane w języku angielskim lub niemieckim. 

            Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięcia naszych uczniów. Oliwier i Balbina udowodnili, że pasja do nauki, systematyczna praca i odwaga w podejmowaniu wyzwań prowadzą do wielkich sukcesów. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych osiągnięć oraz nieustającej ciekawości świata!

            W pozostałych konkursach w ramach „Święta Nauki” reprezentowali nas: Basia i Zosia - w recytatorskim kl. I, Szymon i Mateusz w ortografii dla uczniów kl. III, Filip i Adrian w matematycznym konkursie dla kl. I - III, Antonina i Maksymilian w literackim klas starszych. Nasi uczniowie dzielnie rywalizowali, jednak tym razem musieli uznać przewagę drużyn z innych ełckich szkół podstawowych, które okazały się lepsze.

          • KSIĄŻKI ZAKLĘTE W KLOCKI LEGO

          • Czy miłość do książek można połączyć z zabawą klockami Lego? Tak, przekonał się o tym Mark Kalynychenko uczeń klasy 5c, uczestnik konkursu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Nasierowskiej w Ełku, zdobywca I miejsca. Gratulujemy stworzenia szafy inspirowanej książką C. S. Lewisa ,,Opowieści z Narnii” oraz pomysłowego sposobu przedstawienia literackiego świata. Wszystkich czytelników zachęcamy do rozwijania swoich pasji oraz kreatywności w tworzeniu scen, postaci lub historii z wybranych książek. Zapraszamy do wypożyczeń lektury ,,Lew, czarownica i stara szafa” oraz pozostałych pozycji pisarza. Zapewniamy, że cykl opowieści o czworgu dzieciach przeniesie Was do świata faunów, mówiących zwierząt, mądrego Lwa, niezwykłych tajemnic krainy…

          • LEKKOATLETYCZNY SUKCES NASZYCH CZWARTOKLASISTÓW!

          • 15 maja na stadionie miejskim w Ełku odbyły się Mistrzostwa Miasta Szkół Podstawowych w trójboju lekkoatletycznym, w których naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4c – klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym.

            Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: biegu na 60 metrów, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy oraz ogromne zaangażowanie. Zaprezentowali się znakomicie. Drużyna chłopców wywalczyła 1. miejsce, natomiast drużyna dziewcząt zajęła 3. miejsce. Uczniowie wykazali się dużą determinacją, sportową walką oraz bardzo dobrym przygotowaniem do zawodów. Szczególne wyróżnienie zdobył Tomasz Walendzik, który został uznany najlepszym zawodnikiem zawodów.

            Na co dzień uczniowie trenują pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego: pana Dariusza Trzaskowskiego oraz pana Pawła Konopki, którzy przygotowują młodych sportowców do rywalizacji i rozwijają ich lekkoatletyczne umiejętności. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

          • ROWEREM W TOWARZYSTWIE KSIĄŻEK I CZYTELNIKÓW

          • W ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 15 maja 2026 roku w Ełku odbyła się VI edycja miejskiej imprezy ,,Odjazdowy Bibliotekarz”. Jej uczestnikami byli także: Maja Dołęga, Antonina Matyszczyk, Dominik Krzyżanowski z kl. 6b oraz p. Bożena Merchelska (nauczyciel bibliotekarz ,,Czwórki”). Główne cele organizatorów oraz reprezentantów ełckich szkół to: integracja, promowanie czytania i odwiedzin bibliotek, upowszechnianie jazdy na rowerze jako zdrowego stylu życia, przebywanie w urokliwych miejscach Ełku. Trasa szkolnego zespołu obejmowała przejazd promenadą Jeziora Ełckiego do Centrum Edukacji Ekologicznej. Po drodze były rozmowy z mieszkańcami miasta, zapraszanie do czytelnictwa oraz rozdawanie przechodniom książek. W programie wydarzenia znalazło się również spotkanie z Panem Prezydentem Miasta Ełku Tomaszem Andrukiewiczem oraz zaproszonymi gośćmi: Panem Markiem Rutkiewiczem (polski kolarz szosowy, uczestnik mistrzostw świata oraz medalista mistrzostw Polski) i Panem Danielem Michalskim (pasjonat jazdy rowerem, mieszkaniec Ełku). Do młodych czytelników – rowerzystów przemawiali również: Pani Iwona Adeszko (Dyrektor MBP w Ełku), Pani Róża Cimochowska (Dyrektor CEE w Ełku), Pan Rafał Żytyniec (Dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku) oraz przedstawiciele głównego organizatora – Pani Marta Kuczerska i Pan Leszek Sobczak (nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor SP nr 7 w Ełku). W programie przedsięwzięcia była też gra terenowa ,,Kołem się toczy”, różnorodne konkurencje oraz ognisko z kiełbaskami. Zwycięzcami byli wszyscy, bo pogoda dopisała i pomimo przyznanym grupom miejsc każdy coś otrzymał. Dzięki hojności sponsorów uczestnicy spotkania zostali obdarowani wieloma upominkami, pamiątkowymi dyplomami, karnetami do Lodziarni ,,Lody z Sercem” lub biletami na wybrany film w Ełckim Centrum Kultury. Głównym organizatorem ogólnopolskiej akcji ,,Odjazdowy Bibliotekarz” było Stowarzyszenie ,,Labib”, lokalnie zaś – Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku. Dziękujemy za miłe, smaczne i wartościowe spotkanie!

          • SZKOLNE KOLEJKOWO

          • W dniach 14 i 15 maja uczniowie naszej szkoły realizowali zajęcia edukacyjne w ramach działania „Kolejkowo”, opartego na grywalizacji i interdyscyplinarności. Wszystko działo się na szkolnym boisku, na którym nauczyciele różnych przedmiotów przygotowali stacje zadaniowe. Na sygnał zawiadowcy stacji drużyny przemieszczały się od stacji do stacji, rozwiązując zaplanowane tam zadania. Inne stacje przygotowano w czwartek dla uczniów klas starszych, inne w piątek dla młodszych. Inspiracją do działania stał się fakt ogłoszenia przez Sejm RP roku 2026 - Rokiem Polskich Kolei. Wszystkie stacje: Literacka, Materiałoznawczo – Technologiczna, Ortograficzna, Historyczna, Zagraniczna, Savoir – Vivre, Ratunkowa, Sportowa w klasach starszych oraz Matematyczna, Bajkowa, Rysunkowa, Ortograficzna i Historyczna w klasach młodszych miały przygotowane zadania związane z polskimi kolejami. Zadbano też o odpowiednią aranżację przestrzeni – pojawiły się kolorowe banery, postery, gadżety. Uczniowie klas młodszych zbierali dodatkowo naklejki i pieczątki na specjalnym kolejowym bilecie, a wszystkie klasy, na koniec, otrzymały pamiątkowe dyplomy. Działanie było jednym z zaplanowanych zadań w innowacji pedagogicznej opracowanej w ramach realizowanego przez szkołę projektu Szkoła Zadań Prawdziwych.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku
      • 87 732 6050
      • ul. Władysława Szafera 2
        19-300 Ełk
        19-300 Ełk
        Poland
      • DYREKTOR:
        Dorota Maksymowicz – 87 732 6050

        ZASTĘPCA DYREKTORA: Beata Dzierżanowska - 87 732 6050

        ZASTĘPCA DYREKTORA: Barbara Dziuba - 87 732 6050

        SEKRETARIAT: Magdalena Hurcewicz– 87 732 6050
        sekretariat@sp4.elk.pl

        KSIĘGOWA: Małgorzata Białogłowa- 87 732 6049
        ksiegowa@sp4.elk.pl

        ​PEDAGOG/PSYCHOLOG: Wioletta Michalewicz/ AGNIESZKA WYSOCKA – 87 732 6056

        KIEROWNIK GOSPODARCZY: Iwona Grajewska – 87 732 6053
        igkiewrowniksp4@wp.pl

        ​DIETETYK: Joanna Gorlo – 87 732 6055
        dietetyksp4@wp.pl

        ​POKÓJ NAUCZYCIELSKI: 87 732 6062

        BIBLIOTEKA: 87 732 6058

        ŚWIETLICA: 87 732 6059

        KATEDRA W-F: 87 732 6061

        GABINET PIELĘGNIARKI: 87 732 6057

        ​GABINET STOMATOLOGICZNY: 515 071 333
    • Logowanie